ויזות עבודה לאוסטרליה

כידוע המצב הכלכלי הקיים כיום בישראל אינו מזהיר במיוחד. אומנם ישנו משבר כלכלי עולמי, ודווקא בישראל הכלכלה יציבה. אך בסופו של יום אזרחי המדינה ברובם, אינם נהנים מרווחה כלכלית. הישראלי עובד שעות שבועיות רבות, מעל הממוצע העולמי, הרי ברוב מדינות העולם יום ראשון גם הוא חלק מסוף השבוע, בו העובד יכול לנוח, לטייל ולצבור כוחות לשבוע חדש של עבודה. המשכורות אינם גבוהות במיוחד, והדבר הכי משמעותי הוא שכוח הקנייה של הכסף נמוך בהשוואה למדינות אחרות. כתוצאה ממצב זה, הישראלי הממוצע עסוק וטרוד בעבודה קשה, אך גם לחוץ מבחינה כלכלית, ואינו יכול להירגע כיוון שאינו נהנה מרווחה, כמו במקומות אחרים בעולם, אלא נאלץ לדאוג ולהדיר שינה מעינו עקב עול הפרנסה. מסיבה זו, ועוד אחרות, ישראלים רבים מוצאים אלטרנטיבות של מחייה ועבודה במדינות שונות בעולם. יעד אטרקטיבי במיוחד הינו אוסטרליה, שם ידוע שהאזרחים נהנים מרווחה כלכלית. כמובן שכדי לעבוד במדינה זו יש צורך להחזיק ויזת עבודה לאוסטרליה.

מידע כללי

ויזת עבודה לאוסטרליה מאפשרת למחזיק בה לעבוד באוסטרליה לתקופה ארוכה או זמנית. ישנם סוגים שונים של ויזות עבודה, המקנים אישורים שונים. סוג אחד הינו- ויזת עסקים זמנית לשהות ארוכה, ויזת עבודה לאוסטרליה זו מאפשרת למעסיקים לתת הכרה לבעלי מקצועות מאושרים, לצורך העסקתם במדינה זו. כמובן שהמועמד צריך להיות בעל מקצוע הנדרש בשוק העבודה האוסטרלי, ובעל ניסיון מקצועי של שלוש שנים לפחות. בדרך כלל ויזה זו תקפה לארבע שנים, וניתן לחדש אותה במידת הצורך. בשנים האחרונות נדרש המועמד להראות את מיומנותו בשפה האנגלית, היא השפה המדוברת במדינה זו, ונאלץ לעבור מבחנים על מנת לקבל ויזה זו.

סוגי ויזות

קיימים סוגים שונים נוספים של ויזת עבודה באוסטרליה והם: ויזת הסכמי עבודה באוסטרליה- הסכמים אלו מתבצעים כאשר מעסיק מוכיח כי מסוגל לגייס מספר מסיים של עובדים מקצועיים למשך מספר שנים. בנוסף קיימת תוכנית השקעה באוסטרליה למקצועות מוכרים- ויזת עבודה באוסטרליה זו ניתנת בדרך כלל לעובדים מרכזיים של חברה בינלאומית זרה המבצעת השקעה משמעותית באוסטרליה. ויזת ספקי שירותים- ויזה זו מקבלים נציגים של ספק זר של שירותים הנמצא במשא ומתן לספק את שירותיו באוסטרליה. ויזות מיוחדות למתמחים ברפואה ועובדי הוראה- מיועדות למתמחים ברפואה הרשומים עבור עבודה באוסטרליה, או לעובדי הוראה המיועדים להיות מועסקים על בסיס זמני על ידי מוסד להשכלה גבוהה או מחקר, בית ספר או מכללה מקצועית. אוסטרליה מאפשרת גם לתיירים בטווח הגילאים 18 עד 30 להשיג ויזת עבודה. לויזות אלו זכאים רק מועמדים מארצות מסוימות ומונפקות לתקופה של שנה בלבד.

החיים באוסטרליה
כפי שניתן לראות קיימות דרכים רבות לקבלת ויזת לאוסטרליה, כמובן שהדבר מצריך ביורוקרטיה מסיימת וסידורים, אבל בסופו של דבר מי שמתעקש יכול להגשים את רצונו ולעבוד במדינה מפותחת כמו אוסטרליה. שם ניתן להרוויח משכורות יותר הגיוניות ביחס להשקעה הכמותית והאיכותית שנאלץ העובד להשקיע בעבודתו, זאת כמובן בניגוד למצב הרווח בישראל. מעבר לכך אנשים צעירים המקבלים ויזת עבודה באוסטרליה, לא מגיעים רק כדי לעשות כסף, אלא גם כדי לעבור חוויה מסוימת של חיים ועבודה במדינה זרה. צעירים רבים העושים זאת נהנים ממקומות בילוי ותרבות רבים באוסטרליה, ומכירים אנשים רבים, תיירים או מקומיים אוסטרלים. אזרחי אוסטרליה מתגלים כאנשים חברותיים ונחמדים למדי. למי שאוהב גלישה, יגלה חופים מדהימים, עם גולשים שזופים אוסטרלים. ללא ספק חווית העבודה באוסטרליה הינה חוויה כללית משתלמת ומספקת. בין אם חושבים לטווח הארוך, או לטווח הקצר, זו חוויה מומלצת ביותר, בייחוד כשמתחשבים בגלובליזציה המתרחשת בעולמנו בשנים האחרונות. לעבוד במדינה זרה הופך להיות עסק הרבה יותר קל ונגיש, וישראלים רבים בוחרים לעשות צעד זה.

Comments are closed.