מהי עבודה בחו”ל בשבילי?

אני חושבת שהמכתבים האלה הם אחד הדברים שהכי חשוב לקרוא, כי בסך הכל כל אחד פה יכול לספר את הסיפור האישי שלו והחוויה שלו מעבודה בחו"ל, וככה כל מי שחושש ומתלבט יכול לקרוא ולקבל את הדברים לא מעיני החברה שתפקידה למצוא לו עבודה בחו"ל. אז.. אם את/ה מתכוון לנסוע , הייתי ממליצה לך לקחת כמה דקות לקרוא.... אני הייתי וראיתי מה זה עבודה בחו"ל ב4 וחצי השנים האחרונות. ישנן חברות בשוק שקיימות פחות זמן מהניסיון שלי בעבודה בחו"ל.

עבודה בחו"ל - מאיפה הכל התחיל

אצלי הכל התחיל שנפרדתי מהחבר, הבנתי שהדרך היחידה שלי להתמודד עם המצב היא פשוט לברוח מפה. לא ממש עניין אותי כסף, רק לברוח מפה! כולם אמרו לי עבודה בחו"ל זה שטויות, כל מי שנוסע לא עושה כסף וכל השטויות האלה... בקיצור, לא הקשבתי לכל השטויות האלה, כי כמו שאמרתי, לא הכסף גרם לי לרצות לעלות על המטוס.. ולא הכסף הניע אותי לעבודה בחו"ל, כן, אני יודעת, קצת מוזר... "כי למה לנסוע לעבודה בחו"ל אם לא בשביל כסף".. כבר שמעתי את זה...לפחות 20 פעם!
וכך,תוך שבוע, מצאתי את עצמי עם מזוודה גדולה ממני, בשדה תעופה בן גוריון, עולה על טיסת לילה לעבודה באוסטרליה הרחוקה...
אז אם אומרים שהדברים שבאים בהפתעה- הם הדברים הכי טובים, אז זה בהחלט מתאים לסיפור שלי! ההחלטה לנסוע הייתה אחת הפזיזות והספונטניות שלי בחיים, והייתה גם הדבר הכי טוב שקרה לי, ולא רק בגלל שמצאתי אהבה חדשה...

עבודה באוסטרליה - זה לא קל בכלל...

נחתתי באוסטרליה,התחלתי לעבוד בחברת שמתמחה במכירת ציורי שמן באוסטרליה. השבוע הראשון שלי היה שבוע של תהיות, וניסיון להבין מה לעזאזל אני עושה פה???? עבודה בחו"ל? עוד במכירת תמונות שמן?? מה קרה לכל העבודות בארץ?? מה אין לי מה לעשות חוץ ללכת להציע לאנשים תמונות לבית?? לחדור להם לפרטיות ולהיות נחמדה? למי יש כוח לזה???? ואז, אחרי ניסיונות רבים של ראש הצוות שלי לרומם לי את מצב הרוח ולגרום לי להבין שיש פה משהו נפלא, לקחתי יום חופש עם עצמי. הבנתי שהברירה השנייה שלי היא לחזור לארץ.. אין מצב! ואז קלטתי: עזבתי הכל, שילמתי המון כסף על כרטיס טיסה, הבאתי את עצמי לאחד המקומות היפים בעולם, באתי להנות מהחוויה, הלכתי דרך כל כך ארוכה וכבר אני מרימה ידיים????????????? אין מצב לחזור לארץ... הבוקר שלמחרת היה תחילתה של דרך חדשה למעלה...הכי למעלה שאפשר!
אחרי ארוחת בוקר טובה, לקחתי פולדר שמן במיוחד, והחלטתי שאני לא חוזרת הביתה בלי למכור את כולו, ואני מבטיחה- שכך היה!!! מאותו יום, עשיתי סוויץ’, הבנתי שלנסוע לעבוד בחו"ל הייתה בחירה שלי, ואני אעשה ואוציא מהבחירה הזו את המיטב. ואז התחלתי להרגיש את הכסף... הרבה כסף.. אמרתי שלא נסעתי לעשות כסף?? עזבו שטויות... כמה כסף אפשר לעשות בעבודות האלה? כמה שתחליטו ותרצו! החברה שהגעתי אליה ידעה לתמוך בי, ברגעי הגעגוע והמשבר, דאגה להעביר אותי חניכה מקצועית, ובאמת, לגרום לכך שההחלטה הפזיזה הזו שלי לנסוע לעבודה בחו"ל תהיה שווה את המאמץ! אז.. 4 וחצי שנות ניסיון בעבודה בחו"ל אמרתי? אחרי חצי שנה הפכתי למנהלת צוות, ואחרי שנה נוספת למנהלת איזור, מה שאומר שהיו לי כמה צוותים שהייתי אחראית עליהם.

כדאי שתדעו...

אחת הסיבות שחשוב לי להעביר את הסיפור שלי, הוא כי היום אחותי הקטנה (בשבילי היא קטנה גם אם היא בת 21..) וחברות שלה החליטו לצאת אל העולם הגדול ולראות מה זה עבודה בחו"ל. אני יודעת שהשוק הוא עצום, לא מה שהיה כשאני טסתי. אני גם יודעת שככל שאתה שומע יותר על עבודה בחו"ל, אתה נהיה יותר ויותר מבולבל.. יש את אלו שאומרים ש זה שטויות, ויש כאלה שאומרים שכולם בתחום הזה עובדים עליך בעיניים ושבכלל לא עושים כסף בעבודה בחו"ל... בקיצור ים שמועות. כאחת שראתה מה זה עבודה בחו"ל, ולא ליום יומיים, אני יכולה להגיד לך שעבודה בחו"ל זו החברה, ועבודה בחו"ל זה המקום, ועבודה בחו"ל זה האנשים, והאווירה ועוד מלא מלא דברים, אבל יותר מהכל- עבודה בחו"ל זה אתה! ממש כמו חומר בידי היוצר...

כמה טיפים

חשוב שכשאתה מחליט לנסוע דרך חברה מסוימת תברר על המקום שהיא עובדת בו, על האמינות של החברה- בקש לדבר עם ממליצים, תברר על הוותק שלה והניסיון שלה בעבודה בחו"ל... תעשה עבודת מחקר רצינית! מלבד החברה שאתה נוסע איתה לעבודה, חשוב שתבין עם עצמך שאתה נוסע לעבוד בחו"ל! המשמעות של זה היא שאתה נוסע לעבוד במדינה זרה, רחוק מהבית, רחוק מהחברים, לעבוד בשפה זרה, בתרבות שאתה לא מכיר.... חשוב שתבין שזה אומר קשיים בדרך, ונפילות בדרך, וגעגועים.. ועל זה נאמר שההתחלות הן הכי קשות... אני חושבת שזו זכות לעבור את החוויה הזו! לראות עולם אחר, ולא בטיול, להכיר אנשים שסביר להניח שלא היית מתחבר אליהם בארץ (כן, רואים את כל הסוגים והמינים, מפרחות ועד סטלנים..), להתמודד לבד במדינה זרה..ואולי גם למצוא אהבה חדשה(-: השינוי מורגש כשחוזרים לארץ...ואחרי הכסף הגדול, מה שזוכרים ועל מה שמדברים זה החוויה של עבודה בחו"ל! חוויה שלא עוברים לא בצבא, ולא בעבודה בארץ, ולא בטיול לדרום אמריקה אלא רק בעבודה בחו"ל!!!

Comments are closed.