עבודה בגולד קוסט

קצת על המקום

הגולד קוסט, הריביירה של קווינסלנד, מצוי כמה עשרות קילומטרים דרומית לעיר בריסביין. זהו אזור השעשועים, הנופש והעבודות של קווינסלנד בפרט ואוסטרליה בכלל. בו מצויים כל פארקי השעשועים והמים הגדולים של המדינה (5 פארקים גדולים ומגוונים) וכן מגוון גדול של אפשרויות קייט והרפתקאות: שייט בספינות מהירות, מצנחי רחיפה, דייג, שייט לצפייה בלווייתנים ודולפינים, זורבינג והפעילות החביבה מכל על תושבי המקום: שיעורי גלישה שבעבודה באוסטרליה הפכו להיות חביבים מאוד גם עליי. .בגולד קוסט ישנם המון מקומות יפים שניתן לטייל ולנפוש בהם. כל אלו מעשירים את האיזור ועושים אותו אחד הבולטים ביבשת אוסטרליה. שוק העבודות בגולד קוסט מושפע רבות מתנועת התיירים הערה באזור וכמובן שוק מקומי עשיר ומפותח.

מאיפה הכל התחיל

כבר בצבא כשכולם היו מדברים על עבודות באוסטרליה בעגלות ידעתי שלשם, אני לא רוצה להגיע! אפילו אחותי שעבדה באוסטרליה ובחו"ל סה"כ 4 שנים הייתה מדי פעם מנסה לשכנע אותי להצטרף אליה לעבודה באוסטרליה כשאני אשתחרר. אני השתחררתי ביוני 2008 ואחרי ארבעה חודשים של חוסר מעש קיבלתי טלפון מאחותי שהייתה באותה התקופה בעבודה בלונדון, שהיא החליטה לחזור לעבוד באוסטרליה לקריסמס מספר 3 שלה ושהיא רוצה שאני אבוא איתה.
מכיוון שיש לי דרכון בריטי, הוצאתי ויזה לאוסטרליה מאוד מהר ותוך שבועיים כבר היה לי כרטיס טיסה לבריסבין אוסטרליה!!! אני חייב להודות שבנוסף להתרגשות היה הרבה לחץ, כמו בכל התחלה חדשה.

העבודה עצמה

הנחיתה באוסטרליה לא הייתה יכולה להיות קלה יותר, והיא הגיעה אחרי טיסה ארוכה מאד של יותר מ26 שעות באוויר! אחותי חיכתה לי בשדה התעופה הגדול שבבריסבין וההתרגשות הייתה מדהימה! משם נסענו לגולד-קוסט, נסיעה שלקחה כמעט שעה. רוב הנסיעה הראשונה שלי באוסטרליה הייתי עסוק בחיפוש אחרי קואלות וקנגרואים דבר שכמובן לא צלח. הגענו לבית של העובדים וכשניכנסתי הייתה לי הפתעה נעימה ביותר. 9 בנות יפות חיכו לי בסלון! יותר טוב מזה כבר לא יכול להיות.. באותו הלילה, הלילה הראשון שלי בעבודה באוסטרליה, הצלחתי להינעל בשירותים ומכיוון שלא יכולתי להתחיל לצעוק לעזרה בארבע לפנות בוקר הצטרכתי לצאת דרך החלון הקטן שהיה מעל לכיור. כשניכנסתי בדלת הראשית של הבית להפתעתי גיליתי שאחת הבנות נשארה ערה ו...
ביום הראשון שלי בעבודה בגולד קוסט עליתי לעגלה עם שתיי בנות חמודות הילוש ויעל. האחת מנהלת שעובדת כבר שלוש שנים עבודה באוסטרליה של מוצרי ים המלח והשניה עם ותק בעבודה בחו"ל של מעל לשנתיים. באותו היום הייתי היחידי שהצליח למכור, דבר שעד היום אני מתגאה בו.
לקח לי פחות משבועיים להכיר את העבודה בגולד-קוסט ובעזרתה הענקית של אחותי שלימדה אותי הכל על מכירות ועל המוצרים שמכרנו (seacret), מהר מאד הייתי מגיע לסכומים גבוהים. פעם בשבוע היינו יושבים כל החברה וביחד היינו "מתאמנים" אחד על השני במכירות ובהדגמת המוצרים השונים. העבודה בגולד-קוסט באוסטרליה היא שונה במקצת משאר העבודות בחו"ל. הנהלות הקניונים עבודה באוסטרליה מקפידות מאד על האופן שבו אתה פונה אל הלקוח. במקרים רבים נאלצנו לפנות ללקוחות רק אחרי יצירת קשר עין, דבר שהקשה מאד על אופן עבודתנו.

החיים באוסטרליה

מכיוון שהאזור הוא אחד המקומות הכי תיירותיים באוסטרליה ובעולם בכלל, חוץ מעבודה בגולד-קוסט, היינו מבלים לילות שלמים במועודונים, בפאבים ובקזינו דבר שלעיתים הקשה על העבודה באוסטרליה בעגלות ביום שאחרי. מי שלא מכיר, הגולד-קוסט הוא גם נחשב לאחד המקומות הפופולריים באוסטרליה ובעולם לגולשים. בחוף המרכזי שלו שנקרא "סרפרס פרדייס" (גן-עדן לגולשים) אפשר מדי שנה לראות תחרויות בינלאומיות של הגולשים הטובים בעולם, ככה שלפחות פעם בחודש היינו הולכים כל החברה לראות תחרויות.
בסופי השבוע היינו נוסעים לעיירות קרובות שהמרכזית שבהם הייתה ביירון-ביי. היא עיירה באווירה קצת שונה ממה שרואים באוסטרליה. עיירה באווירה אלטרנטיבית, יש שיגידו אוירה היפית. ביירון ביי היא אחת העיירות שמתוירות בכל ימות השנה. תושבים אוסטרלים מגיעים לכאן בכדי לבלות את החופשות שלהם, ומטיילים מכל העולם מגיעים בכדי לראות אוסטרליה מזווית קצת אחרת. אנחנו בעיקר היינו מבלים שם, בימי חופש מהעבודה באוסטרליה המתישה, על החופים ומנסים לגלוש ללא הצלחה.

לכל דבר טוב יש גם סוף

עד עכשיו אני לא יודע מה גרם לי באותו הרגע להיענות להצעה של אחותי לטוס לעבודה בחו"ל ועוד בקצה השני של העולם , אבל כשאני מסתכל לאחור אני רואה שזאת היתה החלטה ששינתה לי את החיים וקיבלתי ממנה כל כך הרבה מעבר לכסף.
עבודה בגולד-קוסט ביגרה אותה, הכרתי עשרות אנשים מדהימים שאיתם אני בקשר עד היום, כוח רצון להצליח ולהיות תמיד הכי טוב שאפשר,צברתי המון ביטחון אישי בכל הקשור לעצמאות כלכלית.
לסיכום: עבודה בגולד-קוסט באוסטרליה הייתה חוויה טובה, בשביל להצליח בה הייתי צריך לעבוד קשה מאד ורק ככה נחתי באוסטרליה עם סכום של 200$ ויצאתי מהעבודה באוסטרליה עם יותר מ25,000$.!!!

Comments are closed.