ויוה דה פרנס!

אף על פי שיש כמות עצומה של ישראלים שמחפשים עבודה באירופה רק מעטים הם אותם האנשים שיודעים שבין האפשרויות המובחרות תמצאו למעשה את העבודה בצרפת. זו, מיועדת לאנשים בעלי שתי תכונות בולטות שבלעדיהן העבודה לא אפשרית, הראשונה, ידיעת השפה הצרפתית ברמה שוטפת, והשניה, דרכון אירופאי. אומנם נכון לעכשיו בניגוד לשאר מקומות העבודה באירופה, אפשרויות העבודה בצרפת מאוד מצומצמות עד לכדי עגלות בלבד, אבל הרווחים שניתן לעשות במדינה הזו כל כך רציניים שגורמים לך לרצות לרוץ לברליץ לקורס צרפתית ולהכריח את סבתא לעזור לך להוציא את הדרכון הפולני.

עבודה באירופה - למה דווקא בצרפת?

עבודה באירופה מושכת את כולם, אבל צרפת היא כבר משהו אחר לחלוטין. זו לא שאלה של מה מושך בצרפת כמו שזו שאלה של מה לא מושך בצרפת, בין אם בגלל הנופים, התרבות, המוזיקה, ההיסטוריה, או פשוט בגלל שהם אוהבים לבזבז כסף, מעטים האנשים שישמעו על עבודה בצרפת ולא ירימו גבה כאות להתעניינותם בנושא. בין הערים הבולטות שבהן העבודה מתרחשת תמצאו את פריז, בירת האופנה, עיר האורות, ואחת משלושת הערים שלעולם לא ישנות (אגב, אחת נוספת היא למעשה תל אביב). בין האזורים שבהם תמצאו את אותם חבר’ה עובדים מבלים בסופשבוע חופשי, תמצאו את הריביירה הצרפתית ואת פרובאנס. מצפון ועד דרום, ממערב למזרח, צרפת עושה לנו את זה, והיא עושה לנו את זה ממש!!!

עבודה באירופה - סטנדרטים גבוהים

אומנם תמצאו הרבה אפשרויות עבודה באירופה שיהיו לא חוקיות ויאפשרו לכם לעבוד עם דרכון ישראלי בלבד, למעשה תוכלו גם לעבוד בספרד כשאתם אומרים רק שלום בספרדית ותוכלו לעבוד בגרמניה כשאתם לא יודעים אפילו חצי מילה בגרמנית, אבל כפי שכבר הבנו, צרפת מיוחדת, כאלו הם הצרפתים, תמיד צריכים להיות שונים מכולם. הצרפתים הם אולי האנשים הגאים ביותר בעולם, גאים במורשת שלהם, באוכל שלהם, אבל יותר מהכל, בשפה שלהם. הם מקפידים לדבר אך ורק בשפה הצרפתית ולכן כל מי שיגיע לצרפת כדי לעבוד, כשהוא אינו יודע את השפה לא יסתדר לעולם. בנוסף, אחת הבעיות עם ידיעת השפה רק ברמת נאום המכירה שלכם תהיה שהצרפתים כל כך בקטע של אסתטיקה, קוסמטיקה ויופי שעל כמות השאלות שהם ישאלו אתכם, לא תוכלו לענות לעולם, אלא אם אתם באמת יודעים את השפה, שלא לדבר על באמת מכירים את המוצרים.

עבודה באירופה - הכל תלוי בך!

בכל מקום עבודה באירופה הכסף ישתנה ממוכר למוכר, יש מוכרים שניחנו ביכולת למכור חול למדבר בפחות ממשפט, ויש מוכרים שנלחמים על כל מכירה, קטנה או גדולה. לכן לא ניתן לתת איזשהי תשובה קונקרטית לשאלה כמה כסף תרוויחו בעבודה בצרפת. מה שכן ניתן לומר, הוא שכסף יש בשפע, בכל מקום, וידוע שהצרפתים מגיעים בכמויות לישראל, בין אם לבקר בחופים בתל אביב ובין אם לבקר בים המלח. אין טיפת ספק שזה התפקיד שלכם כמוכרים להיות שקובעים כמה כסף תרוויחו, כי אם יש משהו שהוא בטוח זה שתמיד אפשר להרוויח. יזע, דם ודמעות, אלו לא הדברים שצריך כדי להכניס עוד כמה יורו לכיס. חיוך, אנרגיה וצרפתית שוטפת - כן!

עבודה באירופה - אז איפה חותמים?

עבור כולנו זה נראה כאילו אין עתיד בארץ, בלי לפחות שני תארים ודוקטורט, הון אישי קטן והמון קשרים אישיים. זה היופי בעבודה באירופה, אתה לא צריך שיהיה לך כלום, אתה לא צריך כסף, כי באת כדי להרוויח אותו, אתה לא צריך דוקטורט אלא רק לדעת לשנן טקסט של מכירה, ואתה בטח לא צריך קשרים - כי את אלו אתה יוצר תוך כדי השהות שלך שם. העבודה בצרפת יכולה לתת לכם הרבה מעבר למה ששיערתם, בין אם ביקור בשבוע האופנה בפריז, או את אמסטרדם במרחק של רכבת, אתם עומדים לחוות חוויה שאין שנייה לה, אבל את השאלה ’איפה אני חותם?’ רצוי שתשאלו את המעסיק העתידי, בדרך כלל התשובה תהיה בתחתית הדף.

Comments are closed.