עבודה בפינלנד

ברוכים הבאים לפינלנד "ארץ אלף האגמים" כפי שהיא מכונה בפי רבים. אם להיות קצת יותר מדויקים שמונים אלף אגמים מרהיבים משתרעים לאורכה ולרוחבה של המדינה, יערות ירוקים, איים משגעים, כמובן אזור לפלנד שבו תוכלו לחזות בזוהר הצפוני המופרסם ממנו מגיע סנטה קלאוס... הנה לכם מקום שלא העלתם על דעתכם שכדאי לעבוד בו, עבודה בפינלנד הסיפור שלי...

מידע על המקום

פינלנד היא מדינה בצפון אירופה הגובלת עם רוסיה במזרח, שוודיה במערב, נורווגיה בצפון, והים הבלטי והמפרץ הפיני בדרום. אוכלוסייתה של פינלנד מונה כ-5.3 מיליון בני אדם ששפתם השלטת היא פינית ומעט שוודית. כיוון שפינלנד מתאפיינת באקלים קר וחורפי, חודשי העבודה בפינלנד המועדפים הינם בחודשי הקיץ והאביב. קרחונים שכיסו את שטחה במהלך עידן הקרח התירו לאחר שנמסו מערכת מסועפת של מקווי מים שאינספור איים מיוערים צצים מתוכם, למען האמת פינלנד היא יותר אגם מארץ.

למה דווקא עבודה בפינלנד?

ראשית אם אין בידכם דרכון אירופאי או אזרחות אירופאית לא הייתי ממליצה לכם על
עבודה בפינלנד, לטייל בהחלט כן אבל לעבוד זה סרט אחר לגמרי כשכל שבוע נערכות פשיטות הגירה באזור. פילנלנד הינה אחת מהמדינות המודרניות בעלות איכות החיים מהגבוהות בעולם, כלכלתה מאופיינת באיגודים מקצועיים חזקים המקיפים כ-80% מכוח העבודה בפינלנד. מדובר במדינה מתועשת ועשירה בעלת כלכלת שוק חופשי ותרבות צריכה מהענפות באירופה. ניתן סכם את אופציות העבודה באירופה עבור חבר'ה ישראלים או בעבודה בחוות פרטיות, בחקלאות שתקנה לכם אפשרות של מחייה ולינה אך לא יותר מזה או מכירה בקניונים שנערכת רוב שעות היום כ-10 שעות עבודה ומשאירה לכם זמן להנות מיופיה של המדינה הזו בעיקר בימי החופש שלכם, אך יחד עם זאת לעשות כסף מעולה בזמן קצר. הסיבה מדוע העבודה בפינלנד מבחינה כלכלית היא עדיפה על רוב מדינות אירופה היא שלא חל בה כמעט שום שינוי במצבה הפיננסי , כלכלתה יציבה מאד בניגוד למרבית מדינות אירופה שפושטות רגל ואחוזי האבטלה בהן גבוהים.

הסיפור שלי

הגחתי לפינלנד לפני כשנתיים, מצוידת בדרכון אירופאי, 100 יורו בכיס, שוודית בסיסית, אנגלית מצוינת, מלאת חששות אך באותה מידה מוצפת בכמויות מוטיבציה. יום אחד בגיל 23 פקחתי עיניי ושאלתי את עצמי מה באמת אני רוצה, מה החלומות שלי, איך אני מתקדמת הלאה בחיים וכובשת עוד ועוד מטרות ויעדים, התשובה לכל אותן שאלות הסתכמה לצערי הרב במילה "כסף". אני מחשיבה עצמי כאדם רוחני שחומריות איננה בראש מעיניו, אך חברים יקרים אם טרם שמעתם אז גם בשביל לתרום, לעזור, להנות, לטייל, ללמוד, לבלות בקיצור בשביל לחיות צריך אמצעים ועבודה בחו"ל היא אופציה להשיג את האמצעים האלה במאמץ מרוכז עם תיגמול משתלם. העבודה בפינלנד צצה במוחי כאשר היה לי ברור שבתור חובבת טבע מושבעת המקום בו אעבוד ישלב את הנופים, השקט, השלווה שמאזנת אותי בחיי היומיום אל מול המלחמה הקטנה כל יום על העגלה. כשאני אומרת "מלחמה" אני בהחלט מתכוונת לרכז עבורכם במילה אחת את מהות העבודה בעגלות, לא רק עבודה בפינלנד אלא בכלל בעולם. העבודה היא קשה, תובענית ומתישה ואפילו שרבים יעידו עליי כבחורה כריזמטית, אנרגטית ומלאת ביטחון מצאתי את עצמי פעמים רבות אופסת כוחות מהעבודה הזו. תכינו את עצמכם להרבה "לא,לא,לא...” ועד שיגיע ה"כן" אולי תצא לכם הנשמה בדרך אבל גם תכינו את עצמכם לימים בהם הכל ילך חלק ויזרום. אין חוקים לטוב ולרע!! למרות זאת אחרי תקופה של 9 חודשי עבודה יצאתי מסופקת מאד מרווחיי וממנתי לעצמי תואר שלם! לא שנה ולא שנתיים, ת-ו-א-ר!!!
בקיצור העבודה בפינלנד הייתה חוויה שאני מודה לאלוהים שאזרתי אומץ ופשוט בלי לחשוב יותר מידיי עשיתי אותה....

Comments are closed.