איך להוציא ויזה לעבודה בארה”ב

חיכיתם כבר להשתחרר מהצבא, לצאת לחופש, לעשות מה שבא לכם, לטוס, לטייל, לעבוד ולחסוך, למה לבזבז את הזמן לכם פה בארץ? את החופש האמיתי תרגישו בעבודה בארה"ב.
בימינו לצעירים לא קל כל כך להגיע לארץ האפשרויות, אין מה לעשות, הדברים הכי טובים הם גם הכי קשים להשגה. אבל בכל זאת זה החלום שלכם, אם הייתם שם כשהייתם קטנים, או רק מהטלוויזיה ומהסרטים ידעתם שלארה"ב אתם חייבים להגיע מתישהו.

עבודה בארה"ב - הטיפים שלנו

אז החלטתם לנסות את מזלכם בשגרירות האמריקאית? למי שמתקשה בטפסים ובאנגלית, פירטנו לכם בצורה פשוטה את התהליך של איך להוציא ויזה לעבודה בארה"ב, חבל לבזבז כסף על כל מיני חברות, תוכלו לסיים את התהליך בעצמכם בכמה שעות ובנוסף, הנה כמה טיפים שאולי יוכלו לעזור לכם לקבל ויזה לארה"ב, גם אם אתם באמת רק רוצים לטייל בארה"ב, או רוצים להגיע לעבודה בארה"ב:
1. תגיעו עם תלושי משכורת של יותר מ3 חודשים, עדיף שהמשכורת תהיה ממקום מוכר, וכמה שהמשכורת יותר גבוהה, ככה יותר טוב. למי שאין עבודה, כדאי לחכות כמה חודשים לעבודה זמנית, כדי שיהיה לכם מה להראות בשגרירות, שיש לכם כאן עבודה מסודרת ואתם לא מתכננים עכשיו תוכנית בריחה מהארץ ולהגר לארה"ב בצורה לא חוקית.
2. להגיע עם מכתב מהמנהל שלכם מהעבודה. תבקשו ממנו טובה, תסבירו לו שאתם רוצים להוציא ויזה לארה"ב וממש יעזור אם הוא יוכל לרשום מכתב בשבילכם בשביל להוכיח שאתם עובדים טובים, אתם חשובים בחברה הזאת והמנהל מודע לכך שאתם יוצאים לחופשה של שבועיים – שלושה וחוזרים לעבודה.
3. תגיעו מסודרים ומאורגנים, עם מסלול של טיול שתעשו בארה"ב. אל תבואו מרושלים לא מגולחים. תבואו יפים עם תוכניות לעתיד פה בארץ.
4. אם אתם רוצים ללמוד בזמן הקרוב, יעזור לכם כבר להרשם למכללה/לאוניברסיטה בה תרצו ללמוד. אישור לימודים ממוסד מוכר יהווה בשבילכם יתרון מאוד גדול בכל מה שקשור לויזה. כמובן שאתם לא אומרים שאתם מגיעים בשביל עבודה בארה"ב.
לאחר שאתם משיגים את הטפסים מהעבודה, וכמה שיותר הוכחות שמקשרות אתכם לארץ, תוכלו להתחיל בתהליך של קביעת התור בשגרירות. דבר ראשון יש למלא את הטופס שנקרא DS160, מהאתר של השגרירות. חשוב מאוד להקפיד לרשום כמה שיותר פירוט, מטרת הנסיעה (כמובן לא להזכיר עבודה בארה"ב, אלא רק תיירות), הכתובת בה תשהו (אם יש לכם משפחה בארה"ב, תוכלו לרשום את הכתובת שלהם ולצרף מכתב הזמנה מהם), פירוט על מקומות העבודה האחרונים שבהם עבדתם עם סכום המשכורת שלכם.
אם האנגלית שלכם לא חזקה במיוחד, תפתחו עוד חלון במחשב של תרגום אנגלית מעברית ותוכלו להיעזר בכך עם מילים שאתם לא מבינים, כמובן שחבר דובר אנגלית יעזור מאוד גם כן. לאחר מכן יש לקנות בדואר אגרה לקביעת ראיון בשגרירות על סך 140$ (קצת יקר אבל ארה"ב שווה כל שקל), עם מס’ האגרה שלכם תוכלו לקבוע תור בשגרירות.
אם אתם גרים בירושלים תפנו אך ורק לאתר של הקונסוליה בירושלים, שאר הישובים ילכו לשגרירות בת"א.

עבודה בארה"ב - חשוב לזכור

1. לא לשכוח להביא את כל הטפסים, כולל האישור ששילמתם את האגרה, אישור שמילאתם את הטופס של DS160 ואישור על מועד הראיון שקבעתם לעצמכם.
2. אל תאחרו!!! להקדים ברבע שעה, לא ישמרו לכם את התור, חבל על הכסף ועל הזמן שלכם. תגיעו בזמן.
3. תבואו רגועים, אל תגידו שטויות כמו שהסיבה שאתם רוצים לטוס זה בשביל עבודה בארה"ב, תבואו בטוחים בעצמיכם ושווה גם להניח תפילין באותו בוקר.
את התשובה אם קיבלתם אישור או סירוב תקבלו במקום, הראיון אורך 5 דק’ בו הפקיד ישאל אתכם שאלות כמו מהי מטרת הטיסה, מה אתם עושים פה בארץ, מה התוכניות לעתיד וכו’. תוכלו לקבל ויזה גם ל10 שנים, אבל ישנם מקרים בו מקבלים גם ויזה לשנה אחת.
כולם יודעים שהתהליך הזה יכול להיות מייגע, ויש סיכוי גם שתקבלו סירוב בפעם הראשונה, אם באמת סורבתם, תשאלו את הפקיד מה הסיבה בדיוק. תחזרו בפעם הבאה עם ההוכחות להם הם צריכים בדיוק. בסופו של דבר גם אתם תוכלו להגיע למקום שכולם רוצים להגיע אליו, אם זה לעבודה בארה"ב, לטייל, לנפוש או ללמוד, ארה"ב היא המקום המושך והמדהים ביותר בעולם.

Comments are closed.