עבודה במחנה קיץ בארה”ב

עבודה בארה"ב המקום הפופולרי ביותר עבור ישראלים שרוצים לטוס לעבודה בחו"ל . בימים אלו מגוון העבודות בחו"ל שמוצעות מתפרשות על תחומים נכבדים ביותר כגון: מכירות, הובלות, חקלאות, מנעולנות, קוסמטיקה, דוגמנות ועוד. מרבית מהתחומים הללו החלו תופסים תאוצה בעיקר בעבודה בארה"ב . ארצות הברית של אמריקה מורכבת מ-50 מדינות כל אחת מהן שונה בתרבות ובמנטליות שלה אבל בכולן כאחד מתגלה באופן מובהק סממנים אמריקאים בולטים כגון תרבות הצריכה הענפה שתורמת רבות לפוטנציאל הכלכלי של העבודה בארה"ב בפרט ועבודות בחו"ל בכלל. צעירים ישראלים רבים בוחרים לטוס לעבודה כמדריכים במחנות קיץ בארה"ב . לא מדובר בעבודה ריווחת במיוחד אך בהחלט מדובר בעבודה חווייתית ונוחה מאד מבחינה כלכלית. ישנן שתי דרכים לעבוד במחנות קיץ: דרך הסוכנות היהודית או דרך חברות פרטיות.

הסוכנות היהודית

אחת הדרכים שהסוכנות היהודית מצעה לנכון שיועילו לשימור הציונות העולמית היא חיבור בין יהודי התפוצות לבין ישראלים. האזורים העיקריים בהם הסוכנות מפעילה מחנות הינן בארה"ב ובקנדה. תהליך הקבלה לעבודה דרך הסוכנות: כולל מבחני מיון באנגלית, מבחני מנהיגות כללים ומבחנים הבוחנים יכולות הדרכה בתחומים שונים: תרבות, מוזיקה, מחול, מחנאות, יהדות, אומנות, יצירה ועוד...

חברות פרטיות

האלטרנטיבה השנייה היא לטוס לעבודה במחנה קיץ בארה"ב דרך חברות פרטיות. תהליך זה הוא פשוט יותר ומורכב אך ורק ממבחן באנגלית וראיון אישי בלבד. עבודה דרך חברות פרטיות הן לא בעלות אופי דתי וציוני כמו לעבוד בחו"ל דרך הסוכנות היהודית.

אין הבדל בין סוגי המחנות וברוב המקרים מדריכים מהסוכנות היהודים עובדים יחד עם מדריכים מחברות פרטיות. החברות המציעות עבודה בחו"ל מחנה קיץ לישראלים ממנות עבורם את הכרטיס טיסה, ביטוח רפואי ואחראיות להוצאת ויזת J1 שמאפשרת את השהייה בארה"ב. המשכורת הבסיסית של כל מדריך נעה בין 400 ל-700 דולר דמי כיס בחודש בנוסף לטיפים מהורי הילדים של המחנה שגם הם מוסיפים נפח למשכורת.

Comments are closed.