החוויה של לימור

בזכות העבודה בחו"ל חסכתי את כל הכסף שהייתי צריכה ללימודים. החוויה המדהימה, הכסף הגדול, העבודה הקשה, על הכל כבר נאמר ונכתב. הרבה אנשים יגידו- “העבודה מסריחה אבל הכסף ממש טוב". אז זהו, שהעבודה ממש ממש לא מסריחה, אני נהנתי מכל רגע. יותר מהאנשים, יותר מהחוויה של חו"ל, אני אהבתי את העבודה עצמה.

איך הכל התחיל

בגיל 25 נפלה בי ההחלטה לטוס לעבודה בחו"ל כשיש מאחוריי רזומה של כמעט כל עבודה אפשרית של צעירים בתחילת דרכם בארץ. עבודה מועדפת באילת, מלצרות, אבטחה, חנויות בגדים, מוקדים טלפוניים ושאר זוועות. כשהתייאשתי מכל העבודות האלה והחלטתי סוף סוף לעשות את הצעד, שום דבר לא היה יכול לעצור אותי. עזבתי עבודה (בבנק, העבודה המסודרת הראשונה), דירה שכורה בת"א, משפחה, חברים, מינוס רציני בבנק, לקחתי הלוואה מהבנק לכרטיס טיסה ועפתי... לא עיניין אותי מה אני הולכת למכור, איפה ואיך, ידעתי רק דבר אחד שעם משכורות הרעב שעשיתי עד אז אני לא יכולה להמשיך.

מבט ראשון לעבודה בחו"ל

כשראיתי את העגלה לראשונה, התאכזבתי, זאת העגלה??הדבר הקטן הזה?? כמה כסף כבר אפשר לעשות על הדבר הזה?? אז אפשר, והרבה!!! כן, העבודה לא הייתה קלה, והימים הראשונים ממש היו סיוט, כאבו לי הרגליים, הספיץ’ יצא מגומגם, וממש הרגשתי שאני מטרידה את האנשים. אבל הימים חולפים, והדברים מתחילים לזרום, השפה, הרגליים כבר לא כואבות, את הספיץ’ אני יכולה לומר מתוך שינה. זרמתי... ההלם הראשוני פינה מקום להרבה הומור וסטלבט, והתחלתי ממש להנות מהעבודה. אי אפשר לתאר במילים את הסיפוק שמקבלים מהעבודה הזאת. היכולת לתפוס בנאדם תמים שעבר לתומו במול, ולגרום לו לקנות מוצרים שבכלל לא תכנן לקנות ועוד במאות ואלפי דולרים. את ההרגשה אח"כ פשוט אין לתאר.

סטיגמה שהגיע הזמן לנפץ

אני רוצה לנפץ פה סטיגמה - “המכירה האגרסיבית"- זה כ"כ לא נכון... כן, היא מניפולטיבית, אימפולסיבית, וצריך להיות גם אסרטיביים, מאוד, אבל זהו. הם קונים, כי הם רוצים. עם המבטא, המראה האקזוטי שלנו כישראלים, ההומור והחוצפה, כן ה-חוצפה. אנחנו נכנסים להם ישירות ללב. איך הם יכולים לומר לא??? הם קונים לא בגלל המוצר, אלא בגללנו, כי עם כל מה שאנחנו מביאים עצמנו, אנחנו הדבר הכי מרענן שהם פוגשים במול באותו היום. אין עבודה דומה לזו בארץ, ואת הכלים שהיא הקנתה לי אני לא חושבת שהייתי מקבלת בשום עבודה אחרת והיום שנתיים אחר-כך אני עמוק בתוך לימודי משפטים ויש לי אפילו זמן לבלות קצת בזכות החיסכון שלי 🙂
ואין לי דרך מספיק טובה להעביר זאת...רק להמליץ בחום!

Comments are closed.