כי בשביל ללמוד צריך כסף!

חיילים משוחררים רבים חולמים על עבודה בחו"ל, הסיבה לכך היא בעיקרה העובדה שבחו"ל ניתן להרוויח כסף רב יותר בזמן קצר יותר מאשר על ידי עבודה בארץ. זאת מאחר והחיילים המשוחררים הינם חסרי התמחות ולרוב גם חסרי ניסיון בעבודה ולכן הם נתקלים מחד בקשיים למצוא עבודה ומאידך, העבודות שהם כן יכולים להשיג אינן רווחיות וברובן משלמות שכר מינימום. סיבה נוספת לכך שצעירים רוצים לעבוד בחו"ל היא על מנת לחסוך כסף כדי לטייל בחו"ל לתקופת זמן ממושכת. כך הצעירים שמים פעמיהם לקראת עבודות בעלות אופי שיווקי במדינות שונות כגון: אנגליה, הולנד, גרמניה, אוסטרליה ומדינות שונות בארה"ב.

עבודה בחו"ל - רואים עולם

העבודה בחו"ל הינה חוויה בפני עצמה- המגורים בארץ אחרת, החשיפה לתרבות שונה וכמובן ההכרות שנעשית עם הישראלים הצעירים שאיתם והתושבים המקומיים. כך למעשה הצעירים מרוויחים חווית טיול נוספת, אך בד בבד גם מרוויחים כסף רב. ישנם צעירים שאף חוסכים כסף לטווח רחוק יותר מאשר טיול ממושך שלאחר הצבא, הם חוסכים עבור הלימודים האקדמיים שלהם.

עבודה בחו"ל - נושמים לרווחה במהלך התואר

על מנת ללמוד תואר ראשון יש להגיע עם סכום כסף התחלתי רב, זאת מאחר ומחירי האוניברסיטאות והמכללות אינם זולים כלל ועיקר. אך יש לקחת בחשבון שלעיתים בוחרים הצעירים ללמוד לימודי תואר ראשון בעיר או במיקום שלאו דווקא קרוב לעיר מגוריהם. המעבר לדירה שכורה ואורח החיים הסטודנטיאלי כרוך בעלות כספית גבוהה ולרוב במהלך השנה הראשונה של התואר הראשון בוחרים הסטודנטים הצעירים שלא לעבוד על מנת להתמקד בלימודי התואר הראשון שלהם.

בקיצור...

ניתן להבין כי העבודה בחו"ל יכולה לסייע רבות לצעירים המשוחררים להגשים את חלומם, בין אם מדובר בטיול ארוך או בלימודים אקדמיים אשר יבנו עבורם את התשתית לחייהם כבוגרים. לימודי תואר ראשון גם הם נתפסים כחוויה לא פחותת שיעור מאשר טיול ארוך בחו"ל. זאת מאחר ואורח החיים הסטודנטיאלי הוא מיוחד, מעניין וגם הלימודים עצמם מרחיבים את אופקיהם האינטלקטואליים של הצעירים. אופציה נוספת העומדת לנגד הסטודנטים הצעירים היא הגשת בקשות לקבלת מלגות לתואר ראשון. אולם, יש לקחת בחשבון כי על מנת לקבל מלגות לתואר ראשון יש לעמוד במספר קריטריונים, בין אם קריטריונים של הצטיינות, מצב סוציו-אקונומי או מלגות הכרוכות בשעות התנדבות קהילתיות.

לכן, באם אתם עומדים בפני צומת דרכים בה עליכם להחליט לאן לפנות- בדקו גם את אופציית העבודה בחו"ל, יכול להיות שהיא יכולה להיות המענה הנכון לכם הן מבחינת הטווח הקרוב והן מבחינת הטווח הרחוק.

Comments are closed.