יתרונות וחסרונות עבודה בחו”ל

כמו בכל עבודה, גם לעבודה בחו"ל יש יתרונות וחסרונות. אולם, כל יתרון יכול להיחשב גם כחיסרון ולהפך.

יתרונות וחסרונות בעבודה בחו"ל - המרחק מהבית

עבור הרבה אנשים המרחק מהבית יכול להכריע את נושא העבודה בחו"ל, הם לא ירצו לטוס רחוק מדי, יעדיפו להישאר באזור קרוב כדוגמת אירופה שמרחק הטיסה הוא קטן יחסית לעומת קנדה או ארה"ב. אנשים אחרים, לעומת זאת, יעדיפו לטוס כמה שיותר רחוק. כדי לפתח את את העצמאות שלהם! אתם תראו אנשים שעד כה חיו עם ההורים שלהם, מבשלים לעצמם, ומשלמים את שכר הדירה. אנשים שלא ידעתם שמסוגלים להבדיל בין המכבס למייבש, מכבסים ובסופו של דבר אפילו מגהצים. המרחק מהבית הוא חיסרון אדיר עבור חלק מהאנשים ויתרון אדיר עבור שאר האנשים. העבודה בחו"ל תורכב מהרבה נקודות מבט, והאם המרחק מהבית יהיה חיסרון או יתרון, תלוי אך ורק באותו בן-אדם שטס ובצורה שבה הוא יסתכל על העניין.

יתרונות וחסרונות בעבודה בחו"ל - שפה זרה

כשאנחנו נוסעים לעבוד בארץ זרה. אנחנו תמיד צריכים לקחת בחשבון כמה דברים בנוגע לשפה, כמובן שאם אנחנו בעלי קליטה טובה לשפות נוספות הדבר יקל עלינו מאוד את המעבר אבל במידה ולא אנחנו צריכים לדעת האם אנחנו הולכים לכיוון מקום שהשפה המדוברת בו קלה או קשה לקליטה. עבור רוב האנשים ספרדית תהיה שפה יותר קלה מגרמנית לדוגמה. ברוב המדינות ידברו גם באנגלית כך שאלו מאיתנו שיודעים את הבסיס של השפה האנגלית יסתדרו פחות או יותר. ניתן להסתכל על חסרון השפה בתור יתרון ובתור אופציה ללמוד שפה נוספת שמעולם לא חשבנו ללמוד. מרבית האנשים שמנסים ללמוד שפה נוספת משלמים כסף כדי לעשות זאת ולוקחים קורסים, ובמצב של עבודה בחו"ל לא רק שלא תשלמו על קורס, אלא תרוויחו כסף תוך כדי ה"לימודים" של השפה.

יתרונות וחסרונות בעבודה בחו"ל -אנשים חדשים

ככלל, בני אדם שונים זה מזה. לכל אחד יש את האופי שלו המייחד אותו והופך אותו למי שהוא והרבה פעמים יוצא לנו להכיר אנשים שאנחנו לאו דווקא נסתדר איתם. בתקופת העבודה בחו"ל תצטרכו הרבה פעמים ללמוד לשים את האגו בצד ולהסתדר עם אנשים שגם בעוד מיליון שנים לא חשבתם שתצטרכו להסתדר איתם. תלמדו לחלוק חדר עם בנאדם שאולי במצב רגיל לא הייתם מחליפים איתו מילה. אין ספק שעבור הרבה מהאנשים ההסתגלות לסיטואציה תהיה מאוד קשה אבל מי שידע להתמודד איתה כמו שצריך - יכול לא רק לשפר את יכולת האינטראקציה שלו מול בני אדם אלא אפילו ליצור חברויות שישארו לכל החיים!

יתרונות וחסרונות בעבודה בחו"ל - לסיכום

הדבר הכי טוב שתלמדו דרך העבודה בחו"ל יהיה להסתכל על הדברים השליליים בתור דברים חיובים אם רק תרצו. זה לחלוטין באחריותכם כיצד החוויה הזו תהיה עבורכם. אתם יכולים להסתכל עליה בתור חוויה בונה ומחזקת או שתוכלו להסתכל עליה בתור חוויה שוברת ומרסקת. לפני שאתם נוסעים אל תשכחו לקחת בחשבון את כל הפרטים, לחשוב לעומק על הדברים ולהיות בטוחים שאתם יכולים להתמודד עם כל הקשיים. כי בסה"כ אתם תחוו אותם בדרך כזו או אחרת, השאלה היא רק איך תסתכלו על אותם הדברים אחר כך, בתור חסרון או בתור יתרון.

Comments are closed.