טיפים לעבודה בחו”ל

אחת החוויות המספקות ביותר שמישהו יכול לחוות היא עבודה בחו"ל אולם עבור אנשים אחרים זו יכולה להיות עבודה מדכאת ומתסכלת מכל עבודה אחרת, לכן לפני שתקבלו כל החלטה שהיא, הנה מספר טיפים שיעזרו לכם בכל מה שקשור לעבודה בחו"ל.

טיפ 1 לעבודה בחו"ל

לפני שאתם מחליטים למצוא עבודה בחו"ל, מחובתכם לחשוב עם עצמכם האם זהו באמת הצעד הנכון עבורכם! העבודה בחו"ל היא עבודה שאינה מתאימה לכולם, גם מבחינת שעות העבודה, גם מבחינת השפה וגם מבחינת המרחק מהבית. בניגוד לטיסה לשם טיול, הטיסה לשם עבודה מלכתחילה אומרת שאתם לא טסים להנות ושבמידה ותהנו זה פלוס רציני. לכן, אם אתם בליינים שמחפשים את הכיף והבילויים בחו"ל - עדיף לכם לטוס לטיול ולא על מנת לעבוד. כל אחד מאיתנו יכול להגיד שהעבודה בחו"ל מתאימה לו, אבל מעטים מאיתנו הם אלו שבאמת צודקים. חבר’ה מפונקים שמסתמכים על אמא שתטפל בהם עומדים לחטוף הלם תרבות, אותם הילדים שישבו לידכם בשיעורי אנגלית ולא בדיוק טרחו לברר אפילו את שם המורה עומדים לסבול מאוד בהתחלה בגלל בעיות התקשורת, ואלו שרגילים לעבוד רק שעתיים שלוש וגם זה בשמירה על ילדים, עומדים לחטוף כאבי רגליים מעמידה במשך חצי יממה ולפעמים גם יותר.

טיפ 2 לעבודה בחו"ל

אחד הדברים שעלולים להכריע את תוצאות העבודה בחו"ל מבחינתכם הם בחירה נכונה של אזור העבודה. מעבר לחם/קר יש לכל אחד מקומות שיתאימו לו יותר ומקומות שיתאימו לו פחות, חלקנו יסתדרו יותר טוב באירופה בעוד חלקנו יסתדרו יותר טוב דווקא בקאריבים הרחוקים, לפני שאתם מחליטים על מיקום אתם חייבים להבין איפה אתם עומדים לעבוד, האם הכלכלה באזור טובה, האם האזור מסוכן או בטוח, האם תרבות הצריכה באזור חזקה, אלו הן כולן שאלות שיעזרו לכם לבחור את המקום הכי טוב לעבוד בו, אחרי שכבר החלטתם, כמובן, על האקלים שאתם מעדיפים.

טיפ 3 לעבודה בחו"ל

תמיד נשאלת השאלה הגדולה של האם לטוס לבד או עם חברים לחו"ל והתשובה, לא חד משמעית בעליל! יש אנשים שידעו להתמודד עם זה שהחבר ימכור יותר טוב מהם, ויש כאלו שלא, יש אנשים שטסים לבד כדי להתרחק מכל הסביבה הרגילה שלהם. דבר אחד בטוח - אף פעם לא כדאי לטוס עם יותר מחבר אחד. במידה והחלטתם לטוס עם חבר, תהיו בטוחים שאתם מכירים את הדינאמיקה בקשר שלכם עם אותו בנאדם, הרבה פעמים מה שקורה זה שבנאדם טס עם מישהו שהוא מכיר כבר שנים אבל מעולם לא בילה איתו תקופה ארוכה כשהם שניהם בלבד, ופתאום אחרי כמה ימים בחו"ל הכל מתפוצץ. לפעמים אנשים בטוחים שהם יודעים להסתדר עם עצמם ואז כשהם טסים לבד הם מתחילים להרגיש את הבדידות. לכן לפני שאתם מחליטים לטוס לבד או עם אנשים, שימו לב שאתם מכירים את עצמכם ואת האנשים שאיתם אתם שוקלים לטוס.

טיפ 4 לעבודה בחו"ל

תנו לה צ’אנס!!!!! אין טיפת ספק שהעבודה בחו"ל היא מהקשות ביותר, בגלל כל סיבה אפשרית, ולכן חשוב לתת לה הזדמנות הוגנת, אם כבר טסתם לקצה השני של העולם רק בשביל עבודה, אל תעזבו בשניה הראשונה שפתאום קצת קשה, החודש וחצי הראשון הוא חודש של הסתגלות נטו! ולכן לא ניתן לקבוע האם העבודה הזו מתאימה לכם או לא על בסיס אותו החודש, חודש וחצי נוספים מוקדשים ללמידת העבודה, ולכן גם עדיין לא ניתן לראות את הפירות שהעבודה בחו"ל הניבה, מניבה או תניב בעתיד. רק אחרי שלושה חודשים של עבודה קשה תוכלו לדעת האם באותה העבודה קיים פוטנציאל רווחי עבורכם או לא. תקופת העבודה הכוללת כמובן תלויה בכם ובאשרה שקיבלתם (במידה ויש צורך בכזו) אבל שלושת החודשים הראשונים הם בגדר חובה עבור כל מי שמחליט לעבוד בחו"ל.
בסופו של יום, העבודה בחו"ל היא אינדיבידואלית מאוד ומתאימה במיוחד לחלק מהאנשים ולא מתאימה כלל לחלק אחר, אבל ההמלצה היא שכל מי שקצת חושב ומאמין שהוא יכול - ינסה!!! במקרה הכי גרוע טיילתם בעולם ובמקרה הכי טוב קיבלתם חברים לכל החיים, סכומים לא רעים בכלל, ניסיון וכמובן, חוויה!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.