עבודות בחו”ל- מכרזים, עבודות מזדמנות ומה שביניהם

אפשרויות התעסוקה עבור חיילים משוחררים וסטודנטים בחופשות הינן מגוונות, כאשר בארץ מגוון חברות מגייסות עבור תפקידים שונים, החל מתפקידים משרדיים ועד תפקידי שטח במחלקות שונות. ובמקביל, קיימת אפשרות מפתה במיוחד עבור קהל יעד זה בחו"ל, כאשר חברות ישראליות מגייסות לשירותיהם כוח עבודה אנרגטי וחדור מוטיבציה לעבודה בחו"ל. עבודה בחו"ל שכזו מאפשרת להרוויח משכורת גבוהה במיוחד תוך פרק זמן קצר יחסית, כאשר המשכורת כוללת שכר בסיס ועמלות וארגון סידורי לינה בחו"ל. להלן מספר אפשרויות לעבודה בחו"ל בהתאם לקהל היעד, בין אם מדובר במי שאינו מגיע עם ניסיון קודם אל מול אנשי מקצוע מנוסים בתחומם.

עבודה בחו"ל לצעירים

במיוחד עבור צעירים, בעלי ברק בעיניים ומוטיבציה גבוהה בעיקר בתחום המכירות, קיימת אפשרות לעבודה בחו"ל דרך חברות ישראליות המציעות עבודה בחו"ל הכוללת מכירות בקניונים, ציורי שמן, מוצרי קוסמטיקה וטיפוח ועוד. בנוסף גם משרות בתחום המובינג, מנעולנות ואפילו עבודה באוטו גלידה. האפשרויות מגוונות ומוגדרות לתקופות קצובות, כך שלא נדרשת התחייבות לעבודה לטווח ארוך, דבר שהינו חיוני עבור אוכלוסיית הסטודנטים החוזרת לספסל הלימודים. החברה העומדת מאחורי העבודה אחראית גם על נושא הביורוקרטיה מסביב והסדרי הלינה, שהינם משותפים יחד עם אנשי צוות אחרים. יתרון בולט של עבודה מהסוג הוא בהיותה רלוונטית גם עבור אלו המגיעים נטולי ניסיון קודם, כאשר ההכשרה ניתנת על ידי החברה עצמה.

עבודה בחו"ל במסגרת רילוקישין

אפשרות אחרת לעבודה בחו"ל, הרלוונטית לאנשי מקצוע בתחום ומוגדרת לפרק זמן ארוך יותר מתייחסת לעבודה בחו"ל במסגרת רילוקיישן. עבודה כזו מחייבת העתקת מקום המגורים אל מעבר לים, כך שבמידה והעובד הינו בעל משפחה, כל בני המשפחה עוברים לחו"ל לטובת העבודה והחברה גם אחראית, בחלק מהמקרים, לדאוג לאפשרויות העסקה עבור בן הזוג. במרבית המקרים מדובר בהצעת עבודה מטעם החברה בה העובד מועסק ולה סניפים מעבר לים. התפקיד עצמו לרוב מקצועי ומחייב התמקצעות, ידע וכישורים קודמים החיוניים לתפקיד, כמו גם היכרות קודמת עם המוצר או הטכנולוגיה הרלוונטיים. בנוסף לאלו, יש צורך גם בבקיאות בשפה המדוברת במקום היעד, החיונית לעבודה מהסוג.

שליחות לחו"ל

גופים מטעם המדינה ונציגויות שונות מציעים תפקידים מעניינים ומאתגרים עבור אזרחי הארץ בחו"ל. הצעות עבודה אלו כוללות עבודה בשגרירויות, משלחות רשמיות, קונסוליות, הסוכנות היהודית, קק"ל, תנועות הנוער ועוד. כדי להתקבל לעבודה מהסוג, יש צורך להיות מועסק מטעם אותו הגוף בארץ או במידה ולא, להתמודד לתפקיד במסגרת מכרזים שמתפרסמים באופן שוטף באמצעי המדיה השונים, בין אם בעיתונות, באתרי הבית או בלוחות דרושים. תנאי העסקה משתנים בהתאם לתפקיד, לגוף שמגייס עובדים ולארץ אליה מיועדת הצעת העבודה, שהינה במסגרת תקן מוגדר מראש, הכולל תנאי העסקה וסמכויות מוגדרות מטעם הארגון. זה אחראי גם על כל הפן הביורוקרטי טרום המעבר ובמהלך השהיה בחו"ל. עבודה מהסוג נחשבת יוקרתית ומהווה ערך מוסף כשמוצגת בקורות החיים.

Comments are closed.