התרבות הקנדית

התרבות הקנדית

מכירים את המשפט "ברומא התנהג כרומאי"? הוא תופס כמעט על כל מקום בעולם, בו החלטתם לבקר או לעבוד. קנדה היא ארץ רב תרבותית המושפעת ממקומות רבים בעולם, צרפת, ארה"ב ועוד. אז לפני שאתם נוסעים לקנדה למטרת בילויים או עבודה כדאי שתקראו את המאמר הבא שייתן לכם קצת רקע על התרבות הקנדית המופלאה וימנע ממכם בלבול.
קנדה מחולקת לשישה אזורים עיקריים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. לכל אזור שפה ייחודית ותרבות עשירה.
הפרובינציות האטלנטיות – אשר מאופיינות בייחוד בזכות חופים ומפרצונים קסומים. באזור זה מדברים את השפה האנגלית והיא מקיימת תרבות מרתקת וייחודית.
קוויבק  קוויבק הינו אזור אשר בתחילתו נשלט ע"י הצרפתים והיה מן מושבה צרפתית, במאה ה-18 נכבש ע"י האנגלים ואוחד עם שאר האזורים בקנדה. בקוויבק השפה הרשמית היא צרפתית ואפשר למצוא מגוון אתרי תיירות מרתקים. סמל התרבות העיקרי באזור הוא המטבח אשר משופע בנגיעות צרפתיות.
אונטוריו- נחשב כאזור בעל ההשפעה המרבית על הכלכלה והפוליטיקה הקנדית. באונטוריו נמצאות הערים החשובות ביותר בקנדה וכמו כן גם אתרי טבע מרשימים כמו מפלי הניאגרה וגם מקומות היסטוריים אשר מספרים על ההיסטוריה הקנדית.
קולומביה הבריטית- חופים רחבים, הרים מרגשים ועוד מגוון של פלאי טבע נמצאים בקולומביה הבריטית. בין כל הנופים עוצרי הנשימה נמצאת העיר ונקובר, ליבה הפועם של קולומביה הבריטית בפרט וקנדה בכלל.
המרחבים הצפוניים של קנדה- שטחים פראיים של טבע חסר גבולות, שטחים שלא נגעה בהם יד אדם, הטבע ברוב הדרו.
הקנדים הם אוהבי אדם ומקבלים בזרועות פתוחות את המהגרים אליהם ממדינות שונות. החיבוק החם שקנדה מעניקה למהגרים גרמה לעירוב תרביות נדיר ובייחוד את התרבות האמריקאית, הנושקת לגבול קנדה. על מנת לשמור על התרבות הקנדית המיוחדת חוקקו כמה חוקים שיעזרו לשמור על הייחודיות.
קנדה היא מדינת רווחה אשר מעניקה ביטוח רפואי לתושביה. היא דואגת לאזרחים ולרווחתם ומזרימה כספים לטובת הציבור. לעומת ארה"ב אשר דורשת תשלום יקר מאד בעבור שירותי הרפואה שלה.
קנדה מאופיינת כמדינה פתוחה ומקבלת אשר מעניקה מקום משמעותי לרב-תרבותיות. לעומת ארה"ב אשר דוגלת באחידות ובמיזוג המהגרים אל תוך התרבות האמריקאית.
קנדה שומרת על זיקתה למורשת הבריטית אשר שלובה בהיסטוריה שלה וקוייבק נותנת מקום של כבוד לתרבות הצרפתית. לעומת ארה"ב אשר מתרחקת עד כמה שהיא יכולה מכל תרבות שאינה שלה.
קנדה היא אחת מהמדינות המיוחדת בעולם. כאשר אתם מגיעים לעבודה בקנדה או לטייל כדאי שתצטיידו בראש פתוח וחיבוק חם ואוהב, על מנת שתוכלו ליהנות ולהבין את התרבות הקנדית.

Comments are closed.