סוגי ויזות עבודה בחו”ל

עבודה בחו"ל הפכה בשנים האחרונות לטרנד מאוד מקובל ונפוץ בקרב, חיילים משוחררים, חבר'ה צעירים לפני צבא- שיש להם זמן לעבודה בחו"ל, סטודנטים בחופשות סמסטר או אפילו סתם כאלה שלא מוצאים את עצמם בעבודה בארץ ומחליטים לחפש הצלחה ועבודה בחו"ל. רבים מאותם אנשים המחפשים עבודה בחו"ל מעוניינים בעבודה רק ואם היא חוקית- כלומר, רק אם מסופק להם אישור עבודה שמאפשר להם לעבוד באופן חוקי באותה מדינה לזמן ארוך ומבלי החשש להיתפס, גם אם זה אומר לשלם מיסים. עבודה בחו"ל עם אישור עבודה מקנה שלווה וביטחון מה שגורם למועסק להיות מרוכז הרבה יותר בהצלחה שלו מאשר לחשוש באופן מתמיד ממשטרת ההגירה, מפשיטות או למצוא איך וכיצד להעביר את הכסף אותו הוא מרוויח בשחור ובמזומן. במאמר הבא תוכלו למצוא כמה אופציות לסוגים שונים של ויזות עבודה בחו"ל.

עבודה בחו"ל עם סומבררו על הראש- ברוכים הבאים למקסיקו!

אחת המדינות בה מספקים גם עבודה בחו"ל וגם ויזת עבודה היא מקסיקו! ישנם כמה ערים שמהוות מוקד עיקר להגירה ולכן חברות שעובדות במקסיקו למשל: בפלאיה דל כרמן, קנקון, מקסיקו סיטי, מרידה- לרוב בתחום המכירות והעגלות והן בעלות וותק וניסיון בתחום- יכולות באמצעות קשרים לספק אישורי עבודה דרך משרדי ההגירה של מקסיקו בעיר הספציפית. אישור העבודה נקרא FM3 והוא מאפשר עבודה באופן חוקי בעבודה במקסיקו למשך שנה שלמה החל מתאריך הוצאתו במדינה אליה משתייכת העיר שבה אתם עובדים. למשל במידה וקיבלתם אישור עבודה לפלאיה דל כרמן או קנקון, זה אומר שאתם יכולים לעבוד באופן חוקי רק במדינה שנקראת Quintana Roo.
חשוב לדעת שמשטרת הגירה קיימת ובמידה ואתם עובדים בחו"ל גם במדינה כמו מקסיקו עוברים פקחי הגירה ומוודאים שאין באזור עובדים לא חוקיים. אישור העבודה לרוב עולה בין 400-900 דולר- זהו מחיר משתנה ותלוי מאוד במדינה, בעיר, במשרדי ההגירה ולעיתים אף בקפריזות של המקסיקנים.
אישור העבודה המקסיקני מאפשר הטבות והנחות שונות בכניסות לפארקים, או אטרקציות שונות ברחבי המדינה- זה לא דבר חד משמעי או חוק מסוים, אך במידה ויש בידכם FM3 תמיד אפשר לשחק על זה שאתם תושבי קבע במקסיקו ושמגיעה לכם הנה, לרוב זה עושה את העבודה!

עבודה בחו"ל ביבשת היפה בעולם - שלום לך אוסטרליה!

כול כך הרבה אנשים רוצים לבוא לעבודה באוסטרליה אך חשוב מאוד להקפיד על עבודה באופן חוקי ביבשת הקטנה הזו! אוסטרליה הפכה ליעד מרתק עבור צעירים המחפשים עבודה בחו"ל בשבע השנים האחרונות. כל אלה המחזיקים אזרחות אמריקאית או אירופאית (מאוד ספציפית) ואפילו אזרחות צ’יליאנית, מלזית או טורקית ראשיים לקבל ויזת עבודה באוסטרליה אשר חוקית לחלוטין משגרירות אוסטרליה שנקראת working holiday visa המאפשרת שהיה של שנה במדינה לצורך טיול או עבודה. התהליך הוא פשוט יותר ממה שהוא נראה! אתם מחפשים עבודה בחו"ל? אוסטרליה זה היעד ויש בידיכם את האזרחות המתאימה? כנסו לאתר שגרירות אוסטרליה בישראל ותמלאו את הפרטים של שני הדרכונים שלכם- הישראלי והדרכון הזר (חשוב שיהיו בתוקף!), ענו על השאלון ושלמו בויזה בינלאומית 280 דולר- וקבלו במייל את מספר ויזת העבודה שלכם! כך שכשאתם נכנסים לאוסטרליה תוכלו להיכנס למדינה וכבר אז לומר שבאתם במטרה לעבוד בחו"ל- באוסטרליה. למדינה לא תהיה שום בעיה עם זה!
אופציה נוספת היא אופציה של הוצאת אישור עבודה על סמך ויזת סטודנט- אך זו אופציה מסובכת יותר שדורשת עזרה מאנשים שעובדים בחו"ל ובאוסטרליה זמן רב ומכרים את הפרוצדורה. יש להגיש בקשה ללימודים לשגרירות אוסטרליה בישראל ולהציג תעודות לימודים, סיום 12 שנות לימוד או תעודת בגרות, המלצות מעסיק ואישור מהבנק שבחשבון העובר ושב שלכם יש 90,000 שקל מינימום!!! זהו תהליך שאורך בין חודש לחודש וחצי וכאשר קיבלת את ה COE שזה אישור הלימודים עליכם לשלם 500 דולר אגרה ולתאם ראיון עם השגרירות. ויזת הסטודנט תונפק על הדרכון שלכם. עלות הויזה לשנה היא 8000 דולר!

עבודה בחו"ל במדינה מבורכת הנופים - Welcome to Canada

הרבה מאוד אנשים שמחפשים עבודה בחו"ל מוצאים את עצמם נשאבים למערב קנדה מכיוון שמדובר באזור אשר רק מעודד הגירה של אנשים איכותיים אליו. במערב קנדה בערים כמו למשל אדמנטון, ונקובר, קלגרי וכדומה ישנו יחס שלילי של אבטלה- כלומר ישנם יותר משרות עבודה מאנשים שמחפשים עבודה! לכן במידה וחיפשתם עבודה בחו"ל ללא ספק עבודה בקנדה היא אופציה מעולה לויזת עבודה לאלה מכם שאין להם דרכון זר! ויזת עבודה בקנדה נקראת LMO- Labour Market Opinion והיא ויזה שמאפשרת עבודה בקנדה באופן חוקי למשך שנתיים!!! איך זה בדיוק עובד?- החברה מבקשת מספר מסוים של הקצאות של LMO ובמידה והיא קיבלה אישור היא מתחילה לגייס אנשים! ויזת עבודה בקנדה היא אישית, מאפשרת פתיחת חשבון בנק ושכר העובד מוכר במס ומאפשר ביטוח לאומי של קנדה.
אז אם חיפשת עבודה בחו"ל באופן חוקי- עבודה בקנדה היא ללא ספק אופציה מעולה!!!

Comments are closed.